
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Length | 4.9022 mm |
| Width | 4.9022 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 2 mm |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Self Resonant Frequency | 17 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 1 A |
| DC Resistance (DCR) | 312 mΩ |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 22 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 1 A |
| Saturation Current | 900 mA |
Stock: 173
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30653
Ext.Price$0.30653
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30653 | $0.30653 |
| 10 | $0.27431 | $2.74310 |
| 50 | $0.24547 | $12.27350 |
| 100 | $0.21924 | $21.92400 |
| 500 | $0.19582 | $97.91000 |
| 1000 | $0.17490 | $174.90000 |
| 3000 | $0.15621 | $468.63000 |
